אבחון דידקטי


אבחון דידקטי

מה כולל אבחון דידקטי?
ברשותי סוללת אבחון דידקטי הכוללת אבחון דידקטי מקיף לכישורי חשיבה וכישורים קוגניטיביים הקשורים ללמידה, שליטה במיומנויות שפתיות בעברית, יכולות קריאה והבנת הנקרא, הבנת הנשמע, כתיבה והבעה בכתב על ידי מבחנים לבדיקת המנגנונים והגורמים השונים העומדים בבסיס האוריינות המשפיעים על הלמידה, וכל זאת באמצעות ערכת אבחון דידקטי מהחדשניות ביותר, הכוללת נורמות ארציות. למעוניינים קיימת אפשרות להרחיב את המבחן ולעשות אבחון דידקטי בחשבון. כחלק מהשרות וללא תשלום נוסף, מעבר לביצוע אבחון דידקטי מקיף, תקבלו תכנית התערבות נרחבת לילד ואפשרות למתן הוראה מתקנת בתכנית אישית שתוכן לילדכם בעקבות אבחון דידקטי שיעבור, בשיטות המתקדמות ביותר בארץ, וכל זאת עם תשומת לב והשקעה בילדכם מכל הלב. סוללת אבחון דידקטי זו מאפשרת ניתוח מעמיק ומהימן. כל אבחון דידקטי אורך בין 4-6 שעות במספר מפגשים.

אבחון דידקטי בוחן את תפקודי הלמידה של הנבחן, אבחון דידקטי מנתח את טיב קשייו של הלומד ברכישת השפה הכתובה, (קריאה, כתיבה והבנת הנקרא) על ידי בדיקה מעמיקה למקורות הלקות. אבחון דידקטי כולל מבחנים ותתי מבחנים רבים, הבודקים היבטים שונים של למידה. לאחר ניתוח הממצאים שנמצאו במהלך ביצוע אבחון דידקטי, ניתן לקבל מידע על הגורמים שבעטיים חל הקושי: ליקויי למידה או קשיים אחרים כגון דפוסי למידה בלתי יעילים, בעיות רגשיות, רמת משכל נמוכה וכדומה. בנוסף לכך, התמונה הכוללת המתקבלת בעת אבחון דידקטי מאפשרת למאבחן להמליץ על הטיפול המתאים ביותר לנבדק ועל האמצעים המתאימים לקידום צמיחתו כלומד. בין אלה נכללות גם המלצות לדרכי למידה בכיתה, התאמות (ולא הקלות) חינוכיות והתאמות בדרכי היבחנות במבחנים השוטפים כמו גם במבחני הבגרות.
להזמנת אבחון דידקטי התקשר עכשיו: 054-5678599 או לחץ כאן

 מי צריך לעבור אבחון דידקטי?
ראשית, תלמידים אשר התקשו ברכישת הקריאה והכתיבה במהלך כיתה א' מומלץ שיעברו אבחון דידקטי.
שנית, כל מי שחש בפער בין יכולותיו המילוליות (בעל פה) לבין יכולותיו בכתב, ו/או מתקשה בקריאה ובכתיבה, ו/או חש תסכול מקריאה או כתיבה ו/או נוטה לטעויות כתיב רבות, רצוי שיפנה לאבחון דידקטי.
לקביעת אבחון דידקטי התקשר עכשיו  054-5678599  או לחץ כאן.

מה ההבדל בין אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי?
ההבדל הראשון: אבחון דידקטי מעביר/ה בד"כ מורה להוראה מתקנת ו/או מתחום החינוך המיוחד אשר הוכשר להעביר אבחון דידקטי ואבחון פסיכו דיאגנוסטי, או פסיכו דידקטי מעביר/ה פסיכולוג/ית .
ההבדל שני: אבחון דידקטי נועד לבחון היבטים שונים של רכישת השפה ויכולות למידה ואילו אבחון פסיכו-דידקטי נועד לתת דגשים בתחום הרגשי ולבחון את מנת המשכל.
עבור מרבית הנבדקים, מספיק אבחון דידקטי, ורק כאשר קיימות בעיות רגשיות או התנהגותיות ו/או חשד לקשיי תפישה חמורים יש לפנות לאבחון פסיכו דידקטי.
לקביעת אבחון דידקטי התקשר עכשיו  054-5678599 או לחץ כאן


מדוע חשוב לאבחן לקויות למידה באמצעות אבחון דידקטי?
אבחון דידקטי
נותן תוצאות מדוייקות ויצביע על הסיבות ללקות ובכך יאפשר בניית תכנית התערבות מקיפה אשר תאפשר לילד למצות את יכולותיו בלימודים. אם תבצעו אבחון דידקטי לילדכם בגיל צעיר יותר, כך יעלו סיכוייו להצליח לרכוש ביעילות את השפה הכתובה, באמצעות הוראה מתקנת המותאמת לצרכיו ובאמצעות אסטרטגיות למידה שיאפשרו התמודדות עם הבנת הנקרא, ארגון החומר ויכולת הבעה בכתב.
לקביעת אבחון דידקטי התקשר עכשיו 054-5678599  או לחץ כאן.

מתי כדאי לבצע אבחון דידקטי על-מנת לאתר קשיים ברכישת השפה הכתובה?
לאחר חצי שנה בכיתה א', רצוי מאוד לעשות אבחון דידקטי. כל תלמיד שנמצא בכיתה א' עד יב' יכול לעשות אבחון דידקטי. עדיף לעבור אבחון דידקטי בהקדם האפשרי . איתור מוקדם יאפשר התערבות מהירה יותר שתאפשר ללומד דרכים לרכישת המיומנויות החסרות לקריאה וכתיבה יעילות ומכאן להבנת הנקרא. רצוי שלא להתעכב בפניה ובביצוע אבחון דידקטי.
לקביעת אבחון דידקטי  התקשר עכשיו 5678599 054 או לחץ כאן.
מי רשאי לבצע אבחון דידקטי?
אבחון דידקטי רשאי לבצע מורה עם תואר ראשון ותעודת הוראה, עם רקע בתחום החינוך המיוחד וגם ליקויי למידה. מורים שעברו הכשרה מתאימה, בניצן, בסמינרים למורים או באוניברסיטאות. רצוי ותק של 5 שנים עם ליקויי למידה.
ברשותי תעודת מאבחן דידקטי מניצן באישור משרד החינוך, תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מיוחד מסמינר הקיבוצים עם התמחות ליקויי למידה, תואר שני בהיבטים התפתחותיים בחינוך מאוניברסיטת חיפה, השתלמויות רבות בתחום וניסיון עם ילדי מסגרות החינוך המיוחד כמו גם החינוך הרגיל, כמורה, מחנך וחונך. כפי שניתן לראות, ברשותי ניסיון וידע רב ומחירים סבירים.
לקביעת אבחון דידקטי התקשר עכשיו  054-5678599 או לחץ כאן.

*כל הזכויות שמורות לגל יאירי M.A , מאבחן ומטפל מומחה בלקויות למידה, מוסמך אוניברסיטת חיפה בחינוך והתפתחות, אין להעתיק, לעשות שימוש
כלשהו ללא אישור בכתב מהמחבר, ללא אזכור המחבר וכתובת האתר 
www.galyairi.com